Vakum Paketleme

Blog Post Vakum Paketleme

Yiyecek sektörünün en büyük ihtiyaçlarından birisi olan Vakum Paketleme, yiyeceklerin raf ömrünü uzun sürelere çıkarmak için kullanılır. Kullanılan paketi sızdırmaz hale getirmeden önce içerisindeki havayı tahliye eden Vakum Paketleme, kaptaki oksijeni dışarı çıkararak gıdaların raf ömrünü arttırırken, daha esnek paket kalıplarıyla da ürünün az yer kaplamasını sağlar. İçeride kalan oksijen ne kadar azalırsa o kadar bakteri oluşumu engellenmiş olur. Böylece raf ömrü 5’ten 10 kata kadar arttırılmış olur.

Türkiye’nin en güvenilir markalarından olan Abant Vakum Paketleme makinalarını tezgah altında veya tezgah üzerinde kullanabilirsiniz. İsteğe göre küçük ebatlardaki vakum paketleme makinalarını işletmeniz içerisinde yer kaplamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca kolay monte edilebilir olmaları sayesinde kolaylıkla yerleri değiştirilebilir. Farklı taleplere özgü tasarımlar yapan Aban Group, sizler için en uygun olan Vakum Paketleme makinasına ulaşmanızı sağlar. Ürünler paslanmaz çelikten yapılmıştır. Böylece uzun süreler sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca makinalar insan sağlığının ön planda olduğu yemek sektörü için hazırlandığından dolayı son derece hijyeniklerdir.

Vakum paketleme Makinaları Odalı tip ve Hazır Tabak MAP olmak üzere ikiye ayrılır. Odalı tip vakum makinaları, özellikle et ve balık ürünlerinde oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca MAP (Modifiye Atmosfer Paketleme) özellikleri sayesinde ürün tipine göre farklılaşan özel gaz ya da gaz karışımı kullanılarak, bakteri oluşumunun önüne geçilir. Hazır Tabak MAP makinalarda, ürünler önceden formu verilmiş tabaklar içerisinde makinaya yerleştirilir ve vakumlama ile üzerleri kaplanır. Böylece ürünün şekli değişikliğe uğramadan oksijenle teması kesilerek bakteri üretmesi engellenmiş olur. Hazır Tabak MAP makinaları hazır yoğurtlarda veya hazır muhallebilerde kullanılabilir.

Vakum paketleme, ürünlerinizin uzun süre tazeliklerini kaybetmemesi için kullanmak sorunda kaldığınız koruyucu maddeleri kullanmamanızı sağlayarak, sizler için ekonomik bir seçenek oluşturur. Böylece ürünlerinizin doğallığını da korumuş olursunuz.

Abant Makina

Abant Group en iyi bildiği iş olan paketleme, kodlama, etiketleme alanında, gıdadan otomotive, kozmetikten sanayiye kadar pek çok firmaya, üretimden başlayarak pazarlama ve satış sonrası hizmetleri kapsayan tüm aşamalarda %100 destek vermektedir.